תוספות בנייה

תוספות בנייה מאפס

כשמדובר בעבודות של שיפוצים או בנייה, מדובר במכלול מורכב של שלבים שונים. במיוחד נכון הדבר כאשר הבנייה היא ממש אפס כשאין שלד או תשתיות במקום וכל העבודה אמורה להיעשות מתחילה ממש. אנחנו בחברת ‘רדה’ מציעים את כל השירותים מהחל ועד כלה בכל מה שקשור לבנייה ולשיפוצים של מבנים מכל סוג ולכל מטרה. בין אם מדובר בבתי מגורים ובין אם זה בתי עסק או מבני תעשייה. כל תחום בפני עצמו הכרוך בתהליכי הבנייה נעשה בעזרת אנשי מקצוע מומחים בתחומים הספציפיים כאשר יחד נוצר המכלול השלם והמושלם.

תוספות בנייה מאפס – מה זה כולל?

כשאנחנו מדברים על בנייה מאפס, אנחנו  למעשה מתכוונים לכל השלבים הבאים:
 1. בניית השלד – זה השלב הראשוני אשר בו אנחנו בונים את השלד ויוצקים את היסודות, את הרצפות ואת הקירות שיישאו את המבנה כולו.
 2. הנחת התשתיות – הנחת התשתיות נעשית כבר בשלב היסודות. זה כולל את תשתיות האינסטלציה, את תשתיות החשמל ואת תשתיות התקשורת והגז. לאחר הנחת התשתיות הבסיסיות, ממשיכים את הנחת התשתיות בחלוקה לכל חללי הפנים של המבנה.
 3. סידור חללי הפנים – בשלב זה בונים את המחיצות הפנימיות ומחלקים את החלל כולו על פי התוכנית שתוכננה מראש. החלוקה נעשית בעזרת בלוקים או גבס וכך גם נבנים התקרות או הגגות של המבנה.
 4. עבודות גמר – השלב הזה הוא כבר שלב הסיום אשר בו נסגרות כל הקצוות שמסיימות את הפרויקט. זה כולל:
 • ריצוף וביצוע חיפויי קירות.
 • הנמכת תקרות וביצוע אלמנטים שונים באמצעות גבס.
 • ביצוע עבודות שפכטל.
 • עבודות צבע.
 • הרכבת הדלתות בבית.
 • עבודות אלומיניום ופרזול.
 • עבודות נגרות.
 • כל שאר העבודות שמסיימות את בניית הפרויקט כולו.

תוספות בנייה להגדלת שטח הדירה

אנשים רבים מעוניינים להגדיל את שטח דירתם. לעיתים זה נעשה במגמה להרוויח סכום גבוה יותר על הדירה כאשר ירצו למכור אותה בבוא היום ולעיתים זה נעשה בשל צורך מהותי להגדלת שטח הדירה בעיקר כאשר המשפחה גדלה ואין מספיק מקום לכל תושבי הדירה בשטח הקיים.

תוספות בניה לדירה קיימת – תהליך מקדים

על מנת להוסיף לדירה קיימת שטח כלשהו, בין אם מדובר ובין אם מדובר על מרפסת ישנו צורך לקבל אישורים. אישורים אלה כוללים אישורים עירוניים ממחלקת ההנדסה והתכנון העירוני המאשרים את התוספת. הדייר או אנשי הבניין (במידה ומדובר על דיירי בניין שלם המעוניינים לבנות תוספת לדירותיהם) מגישים תרשימים עם תוכנית התוספת אותה הם מתכננים לעשות, הוועדה העירונית בודקת את הבקשה בהתאם למספר אספקטים ומחליטה אם לאשר או לדחות את הבקשה. במידה ומדובר בבניה של דייר אחד המבקש לעשות הוספת חדר בבניין משותף, הרי שהוא צריך אישורים נוספים הצריכים להתקבל מהשכנים לבניין החותמים על כך כי אין להם התנגדות לתוספת הבניה. בנוגע לאישורי השכנים בנוגע להוספת חדר בבניין משותף, אין צורך באישור כל השכנים. מספיק שרוב ניכר של השכנים חותם על הסכמה לבניית התוספת וניתן לקדם את ההליך. ללא קבלת אישורים אלו הבניה אינה חוקית ובמידה והמבנה ייבנה הוא יהיה בסכנת הריסה מיידית בשל כך.

תוספת בניה – סוגי תוספת

תוספת בניה הכוללת בניית חדר נוסף לדירה קיימת, יכולה להיות בצורה של בנייה מחומרים כבדים דהיינו בבנייה בצורה הרגילה הכוללת יציקת בטון לרצפת החדר ולתקרתו, ריצוף לחדר, סיוד וחיבור לנקודות חשמל. כמובן שישנו צורך גם לחבר את החדר לנקודות חשמל, מים וביוב. בנייה כזו עלולה לעורר התנגדות מצד השכנים בסבירות גבוהה יותר בשל כך שמדובר במפגע סביבתי משמעותי יותר. מערבלי בטון, משאבות ורעש היציקות, כמו גם הכלים הכבדים שמסתובבים ללא הרף, עלולים לגרום להתנגדות השכנים. אפשרות נוספת לבניית חדר נוסף הינה על ידי בניית גבס. בניית חדר מגבס עלולה להישמע כמו בנייה בעייתית שאינה מחזיקה מעמד, אך המציאות מראה כי בנייה של חדרים בגבס כל עוד לא מדובר בחדרים הנמצאים בסביבת עמודי תמך של הבניין, הינה בטוחה לגמרי וניתן להשתמש בחדרים אלו ללא כל חשש. חדרים אלו יציבים וחזקים בדיוק כמו כל חדר אחר בשל כך שבסיס הקירות הינו מפלדה שעליה מורכב הגבס. שיטת בנייה זו הינה נקייה הרבה יותר וקצרה הרבה יותר משיטת הבנייה המסורתית של בטון ובלוקים ובשל כך הסיכוי להתנגדות השכנים נמוך יותר. כמו כן, אין צורך להביא כלים כבדים כמערבלי בטון, משאבות ואין צורך לבצע יציקות בטון המלוות בהמון רעש המהווה מטרד סביבתי.  אפשרות נוספת היא בצורה של בנייה קלה. בנייה קלה הינה בנייה מחומרים כמו פלדה או עץ המגיעים כלוחות מוכנים אותם מרכיבים זה עם זה ותוך זמן לא רב המבנה עומד בצורה יציבה. כאמור, אין זו בנייה באותה רמה כמו בנייה מבלוקים ובטון, אך מדובר בשיטת בניה לה יתרונות רבים משל עצמה ורבים האנשים המעוניינים לקדם את הבניה ככל הניתן שמשתמשים לשם כך בצורת בנייה זו.

אצלנו באביעד רדא ניתן להזמין ולקבל את כל סוגי תוספות הבנייה. בין אם אתם מעוניינים בתוספת בניה של חדר על ידי יציקות בטון והצבת בלוקים בדרך הרגילה, בין אם אתם מעוניינים בתוספת בנייה של בניית חדר נוסף מגבס, ובין אם אתם מעוניינים בתוספת בנייה מבנייה קלה, אצלנו תוכלו לקבל את המענה המתאים ביותר עבורכם

רדה – לבנות ולשפץ זה במשפחה!

אנחנו בחברת רדה שמים דגש על ביצוע עבודות שיפוץ ובנייה מתוך שקיפות ואמינות מלאה מול הלקוח. הלקוח נהנה מייעוץ נכון ומדויק בהתאם לצרכים שלו ולמטרות הבניה שלו. אנחנו מיידעים מראש את הלקוח על כל התהליך הצפוי בלי העלאות מחירים באמצע העבודה, בלי שינויים או שיבושים בלוח הזמנים ובמחירים נוחים במיוחד. הלקוח נהנה מחוויה נעימה ומסודרת שמעניקה לו ראש שקט ובטוח כאשר העבודה כולה מתבצעת על ידי חברה מנוסה ובעלת ניסיון, בלי הפתעות לא נעימות או עיכובים מיותרים.

למה לבחור בנו?

אמינות

הערך המרכזי המניע אותנו הוא אמינות ועמידה בלוח הזמנים שהגדרנו מול הלקוח.

מקצועיות

אנו מספקים את כל מעטפת הבניה והשיפוץ בשילוב נכון של בעלי מקצוע לבית ולעסק.

ותק וניסיון

החברה שלנו קיימת מעל 35 שנים. במהלך השנים עבדנו על אין ספור פרויקטים מגוונים.

אחראיות

אצלנו ניתנת שנה אחריות ללקוחות שביצענו עבורם פרויקט בניה / שיפוצים מלא.

לוגו

יש לכם חלום לשפץ
את הבית/עסק?

כדי להפוך חלום למציאות, צריך לבחור חברה בעלת ניסיון וידע מקצועי ללא פשרות.