בניית ממ״ד

בניית ממ״ד רלוונטית בעיקר לבניינים ישנים. החל משנות התשעים מחייב החוק כל קבלן המעוניין לבנות בניין חדש לבנות את אחד מחדרי הדירה אותה הוא בונה כחדר ממ״ד. ראשי התיבות של ממ״ד הם מרחב מוגן דירתי וכפי שניתן להבין מראשי התיבות מדובר בעצם בחדר שיהווה מרחב מוגן מפני התקפות טילים ושאר איומים חיצוניים.

בניית ממ״ד – רקע

ממ״ד או בשמו המלא מרחב מוגן דירתי הפך לצערנו עם השנים לחלק בלתי נפרד מהצרכים של כל דירה. מטרתו של הממ״ד הינה לאפשר מקום שהייה בטוח בעת התקפת טילים על ישראל. בשנים עברו, במצבים של התקפות טילים היו משתמשים במקלטים ציבוריים או במקלטים שהיו קיימים בכל בניין. עם השנים ועם גידול האוכלוסייה, המקלטים נתנו פחות מענה והיה צורך לחשוב על פתרון אחר. מיד לאחר מלחמת המפרץ הראשונה שהתרחשה עם ראשית שנות התשעים הוחלט כי כל בניין חדש שיבנה יהיה מחוייב לבנות מרחב מוגן דירתי בכל אחת מהדירות שיבנו בו. מרחב זה ימלא את מקומם של המקלטים הציבוריים או המקלטים הקיימים בכל בניין ויאפשר לדיירים מקום שהיה בטוח בעת התרחשות מתקפת טילים. מרחב מוגן דירתי מספק הגנה הן ממתקפות טילים לנשק קונבנציונלי והן למתקפות טילים לנשק בלתי קונבנציונלי, ובאזור כמו שלנו מדובר באיומים רלוונטיים שאף התממשו לא פעם למרבה הצער.

בניית ממ״ד – אישורים

כאשר מעוניינים להוסיף ממ״ד בבניין ישן בו לא קיים ממ״ד ישנן שתי אפשרויות כיצד לעשות זאת, ישנה אפשרות אחת לבניה של חדר נוסף שלא היה קיים בדירה, או לבניית חדר נוסף בשטח הגינה כאשר מדובר בהוספת ממ״ד בבית פרטי. בנייה זו מצריכה אישורי עירייה כי מדובר על בנייה חדשה לגמרי. במהלך השנים נבנו חדרי ממ״ד רבים בשיטת תמא 38. תמא 38 הינה תוכנית לאומית לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה שבמסגרתה הוסיפו למבנים בהם בוצעה התוכנית חדרי ממ״ד כחלק משיפור העמידות של הבניין בפני שלל האיומים הסביבתיים. האפשרות השניה היא של חיזוק אחד החדרים הקיימים בבית והפיכתו לממ״ד בהתאם לסטנדרטים הקבועים בחוק. אפשרות זו כמובן הינה חסכונית הרבה יותר וזמן הבנייה קצר הרבה יותר אף הוא

בניית ממ״דים – ביצוע בפועל

בניית ממ״ד מתרחשת לעיתים בבניין שלם, דהיינו מוציאים אישור כללי להוספת חדר ממ״ד לכל דיירי הבניין. בדרך כלל מדובר בחדר שנבנה במיקום אחיד בכל הקומות, למשל באזור ארובת הבניין. במצב זה הבניין הופך להיות לאתר בניה למשך מספר חודשים שבהם עושים יציקות בצורה מרוכזת ולאחר מכן חיפוי פנימי וחיבור לקווי חשמל. ממדי״ם שנבנים לבניין שלם יהיו על פי רוב בעלי גודל אחיד לכלל הדיירים. עלויות ממדים אלה יהיו זולות יותר בשל כך שהן מתחלקות בין כלל דיירי הבניין והמחיר הוא קבוצתי. לעומת זאת, ישנה אפשרות להוספת ממ״ד לדייר בודד מכלל דיירי הבניין המעוניין להוסיף ממ״ד לדירתו. במצב כזה, הדייר מגיש לקבלן בניית ממדי״ם תרשימים של החדר אותו הוא מעוניין להוסיף, הקבלן מצידו מתחיל מיד ביציקת בטון לחדר בהתאם לתרשימים. חדר כזה יכול להיות בגדלים שונים בהתאם לאפשרויות הקיימות באותו הבניין ובהתאם להסכמת השכנים.

בניית ממדים הינה משימה חשובה, הן מבחינת הביטחון שהיא נותנת לדיירים והן מבחינת כך שלא פעם זו ההזדמנות להגדיל את שטחה הדירה בחדר נוסף.

אצלנו באביעד רדא קבלן לבניית ממדים כל סוגי עבודות בניית ממדים. ממ״ד חדש? תוספת לחדר קיים והפיכתו לממ״ד? אצלנו תמצאו את כל פתרונות הבניה שיתאימו עבורכם במיוחד. מוזמנים לפנות אלינו ולקבל את ההצעה הטובה ביותר עבורכם

למה לבחור בנו?

אמינות

הערך המרכזי המניע אותנו הוא אמינות ועמידה בלוח הזמנים שהגדרנו מול הלקוח.

מקצועיות

אנו מספקים את כל מעטפת הבניה והשיפוץ בשילוב נכון של בעלי מקצוע לבית ולעסק.

ותק וניסיון

החברה שלנו קיימת מעל 35 שנים. במהלך השנים עבדנו על אין ספור פרויקטים מגוונים.

אחראיות

אצלנו ניתנת שנה אחריות ללקוחות שביצענו עבורם פרויקט בניה / שיפוצים מלא.

לוגו

יש לכם חלום לשפץ
את הבית/עסק?

כדי להפוך חלום למציאות, צריך לבחור חברה בעלת ניסיון וידע מקצועי ללא פשרות.